środa, 28 września 2011

Gorączka, rozedrganie, stosunek przerywany

Taka jestem ostatnio rozgorączkowana, ze sobie miejsca nie mogę znaleźć, jeśli idzie o mój stosunek do czytelnictwa w tym tygodniu i ostatnim, to można powiedzieć, że jest przerywany - siadam z książką, ale zaraz się zrywam niespokojna czegoś, sprawdzam maile, okazuje się, że trzeba ratować sytację, gasić pożary.... Przynajmniej w moich oczach to tak wygląda.
A wszystko dlatego, ze dostaliśmy niespodziewaną dotację dla biblioteki polskiej w Irlandii i oprócz spodziewanego zamówienia na około 2 tysiące złotych, doszło jeszcze jedno na 3 tysiące. I mnie rozłożyło z emocji, normalnie gorączki dostałam. Te dodatkowe pieniądze przeznaczone są dla dzieci, kiedy zamawiałam dla nich książki (wszystkie grupy wiekowe), najpierw musiałam solidne rozpoznanie zrobić, a potem samo zamówienie mi chyba ze 3 godziny zajęło. Następnie trzeba było rozwiązać problem płatności, potem czegoś tam nie było i zamiankę trzeba było strzelić, ciągle coś. Ale Pani Ewa z Merlina jest taka dla nas cudowna, że nie tylko wszystko rozwiązuje w mig, ale i nam gratisowe książki do tego zamówienia dokłada. Obietnica prezentu od Merlina wyszła jeszcze zanim okazało się, że możemy domówić na tę większą kwotę, więc niech nikomu nie przyjdzie do głowy myśleć, że to w ich interesie, bo takie zamówienie duże. Zresztą w zeszłym roku też dostaliśmy 2 kartony książek za darmo, a kupiliśmy za nieporównywalnie niższą kwotę. Poza tym ceny tam są świetne, w porównaniu z innymi księgarniami, z których mogę korzystać, bo nie wszyscy wysyłają do Irlandii. Nikt mnie nie prosił o reklamę tutaj, po prostu pomyślałam, że skoro ostatnio tak suczyłam na Empik, to czasem trzeba też coś dobrego o innych napisać, jak się należy.
Kolega mi kupił kilka książek w Polsce, w Empiku właśnie, co mnie podkusiło, żeby go prosić, myślałam, ze taniej będzie. Okazało się, że każda z nich kosztowała mnie w przeliczeniu 10 euro, na Merlinie kupiłabym te same tytułu za 6-7 euro. Gdyby nie paragon myślałabym, że coś się koledze pokiełbasiło.


Ale nic to, czasem człowiek traci, nie ma się nad tym co rozwodzić, tym bardziej, że mnie życie i znajomi, blogowi również, rozpieszczają ostatnio. Portal Zbrodnia w Bibliotece, już sama nie wiem, czy dla biblioteki, czy zasłużyłam sobie w konkursie na recenzję blogową kryminału, w każdym razie wysłali kilka pozycji, za co jestem bardzo wdzięczna. W stosiku to są te pod Leaving Ardglass do dołu aż do Hospital Babylon.
Jadąc do Babadag pożyczyła mi sympatyczna pani, która korzysta z naszej biblioteki, książkę Małgorzaty Wardy Środek lata, której nie mogłam nigdzie kupić, bo nie mogę korzystać z Allegro, zamówiła tam dla mnie sama autorka, ja tylko zapłaciłam, fajnie nie? Gwałt Chmielewskiej przyjechał z moją koleżanką z Polski. Empress Orchid to nasze klubowe czytanie na ten miesiąc, nie wiem, czy przeczytam, bo mi się jakoś chińskich klimatów nie chce. Leaving Ardglass poleciła mi Margaret z biblioteki i jak na razie wszystko, co o niej mówiła jest prawdą. Potem te z ZwB, a na koniec prezent urodzinowy od córki Hospital Babylon, kolejna z serii babylonowej, tym razem dzieje się wśród lekarzy, jak nietrudno się domyślić. Może niezbyt ambitna, ale najlepsza na czas pt odpoczynek wojownika.
Te kupione w Polsce jeszcze u mojej córki w Dublinie, a te kupione dla biblioteki będą tu w październiku, a tam kolejny stos takich, których jeszcze nie znam. Czy ja musze mówić, ze mnie to do rozpaczy doprowadza? Najpierw nie miałam czasu, a teraz zero koncentracji do czytania, bo.... patrz pierwszy paragraf. Pozdrawiam

14 komentarzy:

 1. Kasiu cieszę się,że są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie, co wolą podarować niż zabrać :/

  Lepiej schowaj M. Wardę, coś mnie kusi :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż za intrygujący tytuł posta ;-D. Życzę Ci, abyś szybko odzyskała koncentrację i mogła pochłaniać te cuda jedno za drugim :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę piękny, dorodny stos. Gratuluję nabytków i udanego zamówienia do biblioteki. Niech książki dobrze służą:)
  Pozdrawiam i życzę zdrówka!!

  OdpowiedzUsuń
 4. sabinko - nic nie będę chować, niech cię kusi :-)

  Eireann - tak myślałam, że intrygująco zabrzmi, zamierzone :-) Jakąś lecytynę muszę zacząć brać, mniej kawy czy co?

  kasandro - książki służą wielkiej sprawie (jak zwykle przesadzam), ludzie mają wielką radochę, a dzieci szczególnie

  OdpowiedzUsuń
 5. Gorączka minie, stosunki wrócą do normy ;) i znowu będę mogła z przyjemnością czytać twoje rozmyślania o książkach :). Zresztą te nie o książkach też z przyjemnością czytam. Cieszę się, że Merlin się spisuje, a tobie życzę przede wszystkim miłego czytania tych stosów.

  OdpowiedzUsuń
 6. grendello - stosy przychodzą, a ja czytam inne, coś nie mam chyba dobrego systemu wybierania kolejnych egzemplarzy do czytania, bo ja ciągle czegoś szukam zamiast skupić się na tym, co już u mnie

  OdpowiedzUsuń
 7. u mnie też masa stosów, dokładnie na półkach nade mną :) a koncentracji do czytania brak, jak i zresztą czasu...

  OdpowiedzUsuń
 8. Kaś - to coś w powietrzu chyba

  OdpowiedzUsuń
 9. "Gwałt" widzę... Ciekawa jestem wrażeń... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ooo, cieszę się, że nie tylko ja mam dobre zdanie o Merlinie, jakoś zawsze mnie pozytywnie zaskakują (choć ja u nich tylko zupełnie prywatnie i niehurtowo kupuję) :)

  Ze stosu tylko Orchid czytałam, na tyle mnie wciągnęło, że drugą cześć mam przy łózku, ale jakiegoś dłogotrwałego wrażenia nie zrobiło szczerze mówiąc. Ot, do poczytania.

  A na Stasiuka się czaję :)

  OdpowiedzUsuń
 11. O, jak miło usiąść po ciężkim dniu z filiżanką cappuccino, czekoladkami i blogowym światem za szybą komputera...
  Rozedrganie, powiadasz... Powoli się uspokoi... ;-)
  Brawa dla Merlina!
  Ze stosu Stasiuka czytałam (ale nie całego nie zmęczyłam) i "Muchę" mam wśród nieprzeczytanych na półce.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dorodny stosik. Gratuluję!
  Ja też czasami kupuję w Merlinie i jak do tej pory nie zawiodłam się na nim.

  OdpowiedzUsuń
 13. Isabelle - Gwałt u mnie jest pozycją do 'muszenia', bo ja Chmielewską kocham i to się już nie zmieni, słabsza, nie słabsza, miłość do grobowej deski.

  Pani Minister - ja hurtowo dopiero od zeszłego roku, i to też tylko raz i teraz drugi, a od wielu lat, odkąd mam internet, dla siebie i nigdy mnie nie zawiedli.
  Stasiuk dla mnie trudny do przebrnięcia, a dlaczego będę tlumaczyć w wpisie wkrótce.

  Agnesto - nie wiem, czy Muchę przeczytam wkrótce, ale do biblioteki już poszła, nie zmarnuje się. jeśli idzie o Stasiuka - spójrz na komentarz wyżej, czyli podzielam poniekąt

  Balbino - stosik dorodnie straszy, bo ja wciąż mam tyły

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam trzy książki z tego stosu: "Wycieczka na tamten świat", "Siostrzyczka" oraz "Cien gejszy" i wszystkie te tytuły polecam serdecznie.
  Czasami sie traci, ale na czymś innym się zyskuje ;)

  Pozdrawiam, Klaudyna.

  OdpowiedzUsuń

Z powodu zalewu spamu, wyłączyłam możliwość komentowania anonimowego. Przepraszam